Tech Data ogłosiła zawarcie umowy dystrybucyjnej z Cohesity, amerykańskim dostawcą rozwiązania do zarządzania danymi. Upraszcza ono tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie, archiwizowanie, udostępnianie plików, przechowywanie obiektów oraz infrastrukturę używaną do tworzenia i testowania oraz analiz. W rezultacie dane są znacznie łatwiejsze do zarządzania, a ich masowa fragmentacja jest wyeliminowana – zapewnia dostawca.

Tech Data przystąpiła do programu partnerskiego Cohesity. Klienci dystrybutora w Polsce uzyskają dostęp do pełnego pakietu rozwiązań producenta, jak również do profesjonalnego wsparcia.

„W sytuacji gdy do zarządzania danymi potrzeba dzisiaj często wielu różnych rozwiązań, podejście Cohesity jest unikalne i nie ukrywam, iż dostarcza nam też unikalnych możliwości biznesowych.” – twierdzi Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data Polska.

Cohesity została założona w 2013 r. przez byłego współzałożyciela Nutaniksa. W 2018 r. Pozyskała 250 mln dol. z funduszy venture, a w poprzednich latach – ok. 230 mln dol.

Tarcan Serdaroglu, dyrektor Cohesity odpowiedzialny za rynki wschodzące, informuje, że firma zamierza dostarczać rozwiązania klientom na dużą skalę i potrzebuje odpowiednich partnerów.

Za rozwój sprzedaży rozwiązań Cohesity w Tech Dacie będzie odpowiadał Dawid Banasiuk, Business Development Manager, od 3 lat związany z dystrybutorem.