Wśród 3 tys. nowych gier są tytuły takich dostawców jak 2k Games, Activision, Rockstar Games, SEGA, Square Enix, THQ i Ubisoft. Korzystając na TD Activate-here z systemu sprzedaży internetowej oprogramowania (ESD) resellerzy mogą od razu udostępnić aplikację w swoim punkcie sprzedaży, nie ma potrzeby przechowywania fizycznych nośników. Wraz z grami oferowane są także programy użytkowe, antywirusy, programy do obróbki wideo, dźwięku.

Gry sprzedawane są przez Tech Datę na mocy umowy dystrybucyjnej z Nexway, jednym z dostawców e-handlu jako usługi, oferującym rozwiązania dla producentów gier, aplikacji i oprogramowania. Dystrybutor wykorzystuje Usługę Katalogu Cyfrowego Nexway do dostarczenia informacji marketingowych dla wszystkich tytułów cyfrowych (włącznie z prowadzeniem promocji, takich jak przedsprzedaż gier, rekomendowanie sprzedaży wiązanej, najnowsze zwiastuny i in.).

Obecnie według Tech Daty TD Activate-here ma ponad 20 tys. użytkowników. Platforma ruszyła w lipcu 2011 r. Wzrost znaczenia ESD to element strategii dystrybutora.
 
–  ESD jest jedną z podstaw naszej strategii dotyczącej oprogramowania oraz sposobem, w jaki każde oprogramowanie będzie dostarczane w przyszłości – uważa Reza Honarmand, wiceprezes Software & Cloud w Tech Data Europe.

Piotr Skórzyński, kierownik działu E-Biznes w Tech Dacie, informuje o rosnącej popularności tej formy sprzedaży w Polsce.

– Od kilku miesięcy odnotowujemy ciągły wzrost sprzedaży software’u ESD – z miesiąca na miesiąc kilka procent, wzrasta także ilość aktywnych klientów wybierających oprogramowanie dostarczane drogą elektroniczną – mówi menedżer.

Od lipca działa nowa platforma Activate-Here z nowymi rozwiązaniami. Są to:
– zarządzanie kluczami aktywacyjnymi bezpośrednio z platformy, możliwość przesyłania kluczy na inne konta
– możliwość drukowania certyfikatów w PDF do kluczy ESD
– możliwość pobierania oprogramowania przez skanowanie kodu QR
– obsługa platformy na urządzeniach dotykowych
– eksport kluczy do pliku excel
– możliwość zakupu gier przed premierą (pre-order).

Zmodyfikowano także interfejs użytkownika. Integracja XML z systemem ESD jest darmowa.