TD Synnex zwolnił ok. 100 pracowników ok. dwa miesiące po wdrożeniu programu dobrowolnych odejść. Skorzystało z nich ok. 300 osób – ustalił CRN USA. Według jego źródeł redukcje objęły szeroki zakres stanowisk, w tym handlowców, menedżerów ds. rozwoju biznesu i pracowników działu finansowego.

Rzecznik dystrybutora poinformował, że zwolnienia są związane z „synergią fuzji” w związku z połączeniem Tech Daty i Synnexu w 2021 r. Nie komentuje szczegółów.

Program dobrowolnych odejść z pakietami odpraw ogłoszony w lipcu br. był dostępny dla pracowników w USA, którzy ukończyli 58 lat i przepracowali w firmie co najmniej 5 lat. Ten ruch wyjaśniono koniecznością obniżenia kosztów wobec trudnych warunków makroekonomicznych.

„Zamrożenie zatrudnienia i ograniczenia w podróżowaniu pomogły, ale nie wystarczyły, abyśmy dotarli tam, gdzie powinniśmy” – stwierdził CEO Rich Hume.

W sierpniu br. TD Synnex zatrudniał na świecie ok. 23,5 tys. osób w pełnym wymiarze godzin.

W II kw. finansowym 2023, zakończonym 31 maja br., przychody TD Synnex spadły o 7,9 proc. r/r, do 14,1 mld dol., a zysk netto o 10,6 proc., do 133,1 mln dol. W Europie spadek przychodów wyniósł 4,1 proc. (do 4,5 mld dol.).