W dniu 1 września zostało sfinalizowane połączenie Tech Daty i Synnex. Powstał największy na świecie dystrybutor IT: TD Synnex.

Jest już także znanych 10 dyrektorów najwyższego szczebla w nowej firmie – 6 z nich pochodzi z Tech Daty, a 4 z Synnex. Ich powołanie to pierwszy krok w integracji obu firm.

Nowe role dla dwóch CEO

Na czele TD Synnex – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – jako CEO stanie dotychczasowy szef Tech Daty (od 2018 r.), Rich Hume. Z Tech Datą był związany od 2016 r., a wcześniej 30 lat spędził w IBM (w tym ostatnie 7 lat jako dyrektor generalny i operacyjny biznesu Global Technology Services).

Dennis Polk, do niedawna CEO Synnex (od 2018 r.), zostanie przewodniczącym rady dyrektorów TD Synnex. Będzie także zarządzał integracją i globalnymi biznesami. W Synnex przez poprzednie 19 lat pełnił m.in. funkcje dyrektora operacyjnego oraz CFO.

W Europie nadal ten sam lider

Patrick Zammit, dotychczas szef Tech Daty w Europie, w nowej firmie nadal będzie zarządzał biznesem dystrybutora na Starym Kontynencie, ale też jednocześnie w regionie APAC (Azja i Pacyfik).

Zammit został regionalnym liderem Tech Daty w 2017 r., po przejęciu przez tę firmę Avnet TS, z którym wcześniej był związany. W Avnecie spędził 23 lata, ostatnio jako globalny prezes Avnet Technology Solutions.

Patrick Zammit i Hume dobrze się poznali po zakupie Avnet TS przez Tech Datę. Wówczas Zammit kierował zespołem, zajmującym się integracją obu dystrybutorów i raportował do Richa Hume (był wtedy dyrektorem operacyjnym).

Nowy szef w Ameryce. Kiedyś przejmował ABC Datę

Michael Urban został szefem TD Synnex w obu Amerykach. Poprzednio w Synnex (od 2019 r.) zarządzał światową dystrybucją. Był także związany z Tech Datą i Actebisem.

Actebis to niemiecki dystrybutor, który w 2000 r. kupił ABC Datę, a Michael Urban był wówczas szefem tej firmy (Actebis w 2011 r. połączył się z Also).

Dyrektorem finansowym został Marshall Witt, pełniący dotychczas tę funkcję w Synnex.

David Vetter, wcześniej główny prawnik Tech Daty, został Chief Legal Officer.

Sergio Farache to Chief Strategy Officer w TD Synnex. Do fuzji był wiceprezesem Tech Daty, odpowiedzialnym za strategię rozwiązań nowej generacji (chmura, bezpieczeństwo, dane, IoT). Poprzednio był w Avnecie.

Szefowa IT z Tech Daty

Za obszar IT odpowiada Bonnie K. Smith jako CIO TD Synnex. Dotąd przez niecały rok była CIO w Tech Dacie, a poprzednio w Lear i Eatonie.

Simon Leung objął stanowisko Chief Business Officer. Będzie zarządzał m.in. obszarem fuzji i przejęć, ryzyk biznesowych, komunikacją korporacyjną itd. Wcześniej przez 20 lat był w Synnex.

Beth Simonetti (poprzednio w Tech Dacie) będzie zarządzać działem HR.