Consid oficjalnie rozpoczął działalność na polskim rynku. W oddziale w Warszawie zamierza stworzyć zespół 50 pracowników.

„Ten ruch jest częścią planu strategicznego Consid, aby stać się liderem IT w północnej Europie” – mówi CEO Peter Hellgren.

W 2022 r. Consid osiągnął 220 mln euro przychodów. Poza Szwecją i Polską ma już oddziały w Danii, Norwegii i Niemczech.

Rolę General Managera w naszym kraju objął Giovanni Spychalski. Ostatnio był menedżerem w The Software House oraz współzałożycielem i CTO w Art dealers. Zdobywał doświadczenie w branży m.in. w Merixstudio i Onwelo.

„Nasza ekspansja na polski rynek jest wynikiem zwiększonego popytu” – twierdzi Peter Hellgren.

Oferta rozwiązań we współpracy z dostawcami obejmuje m.in. usługi chmurowe, cyfrowe miejsce pracy, zarządzanie aktywami cyfrowymi, martech i in.

Firma przytacza liczby dla naszego kraju: z ok. 60 tys. firm technologicznych i dziesięcioma „jednorożcami” Polska zajmuje piąte miejsce w UE pod względem liczby zarejestrowanych firm ICT, stanowiących około 8 proc. wszystkich firm ICT w UE. Przewiduje się, że rynek ICT w Polsce osiągnie i przekroczy 13 mld dol. do końca 2025 r.

W okresie pandemii nastąpił 60-procentowy wzrost liczby sektorów w gospodarce, które przyjęły usługi cyfrowe. W tym samym okresie w Polsce powstało ok. 3,6 mln nowych „cyfrowych” klientów – informuje szwedzka firma.