Od kilku tygodni mówiono o tym, że Meg Whitman, CEO Hewlett-Packard Enterprise, jest kandydatką na szefa Ubera. Liderka korporacji zaprzeczyła miesiąc temu, ale potem pojawiły się informacje, że znów włączyła się do gry. Jednak w Uber po odejściu z funkcji CEO Travisa Kalanicka,  zdecydowano się w końcu na dotychczasowego szefa Expedii, Dara Khosrowshahi.

Whitman potwierdziła natomiast, że spotkała się z Uberem jeszcze kilka dni temu. Według niej pytano ją, co można zrobić, aby zmieniła zdanie. Z innych przecieków wynika, że posadę dostał ktoś inny, bo Whitman nie była faworytką Kalanicka.

Tym niemniej szczerość liderki HPE w sprawie rozmów z ewentualnym innym pracodawcą zdaje się wskazywać, że jest bliska odejścia. Co nie zaskakuje tak bardzo w czasie obfitującym w zmiany w zarządach.

Prezes firmy analitycznej TechMarketView zauważa, że coś może być na rzeczy. "Prawie w każdym artykule, który dziś czytałem, sugeruje się, że Whitman odejdzie do końca tego roku" – stwierdza ekspert dla channelnomics.eu.

Meg Whitman w 2011 r. została CEO HP, a po podziale korporacji w 2015 r. stanęła na czele HPE.