Ferran Reverter, szef MediaMarktSaturn Retail Group, opuści firmę wraz z końcem czerwca br. Zostanie CEO FC Barcelona.

Ferran Reverter urodził się w Barcelonie. Z MediaMarktSaturn jest związany od 2002 r. Zajmował liczne stanowiska kierownicze w strukturach firmy w Hiszpanii. w latach 2005-2010 był m.in. dyrektorem zarządzającym MediaMarkt w Hiszpanii, a następnie dyrektorem operacyjnym i CEO MediaMarkt Iberia.

Od października 2018 r. Ferran Reverter stoi na czele potentata w handlu elektroniką w Europie.

Ceconomy, do którego należy MediaMarktSaturn, w sierpniu ub.r. wcielił w życie plan restrukturyzacji, który zakłada ujednolicenie struktur i procesów oraz większą centralizację konglomeratu.

W efekcie Ceconomy i podmioty holdingu mają działać sprawniej, a koszty powinny spaść o blisko 100 mln euro rocznie. Wraz z odejściem Ferrana Revertera wprowadzenie zmian w kierownictwie organizacji powinno być łatwiejsze.

Ceconomy przejmuje 100-procentową kontrolę nad MediaMarktSaturn, co w lutym zatwierdziło zgromadzenie akcjonariuszy. Dzięki transakcji zostaną zniesione podwójne struktury w obu podmiotach.

Ferran Reverter zostaje ściągnięty na Camp Nou tuż po tym, jak prezesem FC Barcelona na kolejną kadencję został wybrany Joan Laporta. Szef piłkarskiego giganta tworzy nowy zarząd Barcy.