"Dell nie ma strategii dotyczącej rozwiązań brzegowych" – stwierdził szef HPE Antonio Neri, pytany o to, czym strategia jego firmy różni się od konkurentów. Potem posypały gromy na rywala. Neri stwierdził, że nie sądzi, by Dell w zakresie Force 10 (oferty sieciowej) "robił cokolwiek". W ocenie CEO HPE konkurent nie ma specjalizacji wertykalnych w obszarze sieci bezprzewodowych. Nie posiada rozwiązań odpowiednich do realizacji strategii "mobile-first, cloud-first" na brzegach sieci i "generalnie nie wprowadza żadnych innowacji".

Dyrektor nie omieszkał przy tym podkreślić, że HPE ma zarówno długoterminową wizję, jak i innowacje. Wypowiedź miała miejsce na konferencji HPE Discover 2018. Neri zapowiedział na niej zainwestowanie 4 mld dol. w innowacje w ciągu najbliższych 4 lat. Według niego przewagę dają firmie rozwiązania Aruby w obszarze "mobile-first, cloud-first".

Rzecznik Della ripostuje, że firma dużo zainwestowała w swój ekosystem sieciowy w ciągu ostatnich czterech lat i zauważa "silną akceptację" swojej strategii przez klientów. Co ciekawe, tydzień wcześniej Michael Dell w rozmowie z amerykańskim CRN-em zapowiedział zainwestowanie takiej samej kwoty co ostatnio Neri – czyli 4 mld dol. – w badania i rozwój. Szef korporacji twierdzi, że prawie 90 proc. inżynierów grupy jest skoncentrowanych na rozwiązaniach definiowanych programowo.

Wypowiedź CEO HPE to kolejna wycieczka pod adresem Della ze strony przedstawicieli tej firmy. W minionym miesiącu szef sprzedaży HPE Phil Davis ostro skomentował plany Della dotyczące pamięci masowych, sugerując że firma nadużyła zaufania klientów.

Krytyka zbiegła się w czasie z informacją o wyraźnej poprawie wyników jednostki storage'owej Della, która zdystansowała HPE na tym rynku w regionie EMEA.