W tym tygodniu nazwa.pl poinformowała, że złożyła zawiadomienie w prokuraturze dotyczące prezesa home.pl, Marcina Kuśmierza. Wcześniej skierowała do sądu pozew przeciwko home.pl. Zarzuty dotyczą rozpowszechniania nieprawdziwych i wprowadzających w błąd wiadomości, które naruszają dobre imię spółki.

Prezes home.pl Marcin Kuśmierz poproszony o komentarz poinformował, że spółka nie otrzymała obu zawiadomień, stąd trudno jest mu się do nich odnieść. Wspomniane sprawy to kolejny akcent konfliktu między firmami hostingowymi, jaki wybuchł po rezygnacji nazwa.pl ze świadczenia usługi e-sklepów. Spółka wyjaśniła swoją decyzję m.in. koniecznością dostosowania do RODO i niską rentownością tego biznesu.

Posunięcie skrytykowało kilku dużych graczy z branży. Nazwa.pl skłonił do podjęcia kroków prawnych zwłaszcza wywiad z Marcinem Kuśmierzem, który ukazał się na profilu facebookowym home.pl. Prezes skrytykował postępowanie nazwa.pl w kwestii rezygnacji z e-sklepów i mówił o problemach tej firmy.

Home.pl po otrzymanym w lipcu pozwie od nazwa.pl twierdziło, że spółka ta nie wskazała, które z publikowanych treści są nieprawdziwe i godzą w jej dobre imię.

"Według mojej wiedzy w wywiadzie, który stał się źródłem sporu, zawarte były prawdziwe informacje." – komentuje Marcin Kuśmierz.