Mike Lawrie, CEO DXC Technologies, ustępuje ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym. Jego następcą został Mike Salvino, który był szefem Accenture Operations (spędził w tej firmie 22 lata), a ostatnio zarządzał funduszem Carrick Capital, specjalizującym się w branży IT. Od maja br. jest w radzie nadzorczej DXC. Ma ponad 30 lat doświadczenia w branży.

Korporacja DXC Technologies powstała  w 2017 r. z połączenia działu HPE Enterprise Services oraz spółki CSC (Computer Sciences Corporation). Należy do potentatów na rynku usług IT i usług dla biznesu. Koncentruje się na wsparciu cyfrowej transformacji. Ma oddział w Polsce.

Firma zapewnia, że sukcesja była przygotowywana dużo wcześniej, a odpowiedniego kandydata poszukiwano od roku. Sprzedaż i zyski w ub.r. spadły, podobnie jak wycena giełdowa spółki, ale z komunikatu DXC nie wynika, że zmiana szefa ma związek z tym trendem. Szef komitetu nominacyjnego Manoj Singh dziękuje mu za "przeprowadzenie pomyślnej integracji i początkowej fazy transformacji firmy".

"Musimy działać szybciej, pomagając klientom przyspieszyć wdrażanie rozwiązań cyfrowych" – wskazuje odchodzący CEO. Do końca roku pozostanie w radzie dyrektorów.

W zakończonym w 31 marca br. roku finansowym przychody DXC Technology zmniejszyły się z 21,73 mld dol. w poprzednim roku do 20,75 mld dol. Zysk netto spadł z 1,782 mld dol. do 1,262 mld dol.

W br. DXC kupiło Luxoft za 2 mld dol., międzynarodową firmę specjalizującą się w konsultingu i outsourcingu IT.