Adam Kiciński zapowiedział rezygnację z funkcji członka zarządu CD Projektu. Planuje odejść w końcu 2024 r. i następnie od 2025 r. dołączyć do rady nadzorczej spółki.

„Moją długoterminową intencją jest dalsze wspieranie rozwoju spółki z pozycji członka rady nadzorczej” – ogłosił jeden ze współzałożycieli studia.

Jak twierdzi, transformacja, którą według niego CD Projekt przeszedł w ostatnich latach, pozwala na „przekazanie sterów w nowe, ale w pełni sprawdzone i zaufane ręce”.

„Jestem przekonany że firma jest dzisiaj mocniejsza niż kiedykolwiek, ma wielki potencjał i świetną strategię” – zapewnia.

Dwóch CEO od 2024 r.

W związku z tą decyzją od 1 stycznia 2024 r. zmieni się podział kompetencji w zarządzie CD Projektu. Będzie następujący:

– Adam Kiciński obejmie funkcję Chief Strategy Officer (CSO)

– rolę CEO będą pełnić łącznie Adam Badowski (aktualnie Chief Creative Officer, od 20 lat związany ze spółką) oraz Michał Nowakowski (aktualnie Chief Commercial Officer, związany ze spółką od 18 lat).
Adam Badowski i Michał Nowakowski posługiwać się będą określeniami Joint Chief Executive Officer (Joint CEO).

Adam Kiciński jest związany z CD Projektem od początku jego istnienia w latach 90. Od 2006 r. kierował pracami CD Projekt Red – nowej spółki z grupy odpowiedzialnej za stworzenie Wiedźmina. W 2009 r. był kreatorem i liderem transakcji połączenia z Optimusem. Po zamknięciu transakcji wszedł do zarządu spółki, a w 2010 r. stanął na jej czele.

Przechodząc z zarządu do rady nadzorczej szef CD Projektu pójdzie w ślady Marcina Iwińskiego, jednego z współzałożycieli, który w br. dołączył do rady nadzorczej. Wcześniej był wiceprezesem ds. międzynarodowych.

Przychody Grupy CD Projekt w I półroczu 2023 spadły o 14 proc. r/r, do 325 mln zł, a skonsolidowany zysk netto poszedł w dół o blisko 20 proc., do 91 mln zł.