Według Bloomberga Lynch zapowiedział, że sprawdzi sprawozdanie, które HP wyśle w końcu grudnia do amerykańskiego regulatora giełdy. Liczy na jakieś wyjaśnienie. HP kupiło Autonomy, firmę specjalizującą się w dostarczaniu rozwiązań w chmurze, w ub. roku za 11,1 mld dol. W listopadzie poinformowało, że Autonomy nie jest tak cenne, a jego wartość zawyżono dzięki kreatywnej księgowości. W listopadzie koncern ogłosił, że ze względu na spadek wartości Autonomy odpisał od zysku 5 mld dol. (odpisy z innych przyczyn wyniosły kolejne niemal 4 mld dol.).

’Nie rozumiem zarzutów ani tego, jak HP mogło powiększyć odpis o 5 mld dol.’ – napisał Lynch na stronie internetowej AutonomyAccounts.org, na której informacje związane z aferą zamieszcza byłe kierownictwo spółki. Znalazł się na niej m.in. list otwarty do HP. 

Koncern odmówił komentarza do słów Lyncha. Zapowiedział natomiast, że przedstawi dowody uzasadniające 5-miliardowy odpis (czyli świadczące o tym, że w Autonomy doszło do manipulacji) amerykańskim regulatorom rynku.