Nowa funkcja działa równolegle z obrazem na żywo, mapą lokalizacji kamer, jak też modułami wejść i wyjść (takich jak sterowanie drzwiami oraz głośnikami, sterowanie obrotem/pochyleniem/zbliżeniem kamery) i wieloma innymi.

Funkcja Mapy w aplikacji Surveillance Station została całkowicie przeprojektowana i umożliwia teraz administratorom tworzenie wielowarstwowych, hierarchicznych zestawów nakładających się map, które mogą być używane jako punkt wyjścia dla całego nadzoru – od rutynowego monitorowania po odbieranie alarmów i badanie incydentów. Funkcja Mapy umożliwia dokładniejsze reagowanie na potrzeby nadzoru. Głośniki, alarmy, elementy sterowania drzwiami i inne moduły we/wy można umieścić na mapie w celu łatwego sterowania ręcznego, a użytkownicy mogą łatwo zlokalizować i sterować kamerami z funkcją obrotu, pochylenia i zbliżenia (PTZ) za pomocą tego samego interfejsu.

Co istotne, ulepszenia wprowadzone w tej aktualizacji ułatwiają zabezpieczanie większych przestrzeni przy mniejszej liczbie osób. Jednocześnie specjaliści Synology znacznie przyspieszyli czas potrzebny na konfigurację lub migrację dużych wdrożeń kamer, dodali obsługę zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, które pomagają chronić tak duże konfiguracje, a także umożliwili integrację inteligentnej analityki z dużymi, zdalnie zarządzanymi wdrożeniami.

Wdrożenia z wieloma serwerami nagrywającymi mogą być teraz łatwiej aktualizowane. Administratorzy mogą zapewnić, że wszystkie urządzenia NAS w ich linii działają z najnowszymi ulepszeniami i poprawkami zabezpieczeń, umożliwiając programowi Surveillance Station CMS autonomiczne pobieranie i instalowanie aktualizacji na wszystkich serwerach nagrywania w sieci. Aplikacja Surveillance Station 9.0 obiecuje znaczne usprawnienie przepływu pracy i procedur oraz zapewnia wyraźne korzyści w zakresie bezpieczeństwa i ochrony.