Sylwester Wójcik w dniu 31 maja br. złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu eo Networks ze skutkiem natychmiastowym w związku z awansem i trwającą konsolidacją kompetencji w Grupie Euvic. Funkcję wiceprezesa w eo Networks pełnił przez rok. Odpowiadał za obszar sprzedaży i marketingu.

Sylwester Wójcik ma ponad 25 lat doświadczenia w branży. Wcześniej pracował na stanowiskach menedżerskich w międzynarodowych korporacjach. Przed przejściem do eo Networks był menedżerem ds. rozwoju biznesu EDU Team Leader w Lenovo (2021 – 2023), a wcześniej w Samsungu (2020 – 2021) odpowiadał za kluczowych klientów i pełnił rolę Head of Sales IT B2G. Doświadczenie zdobywał również m.in. w IBM, Microsofcie, CA, Sygnity.

Obecnie zarząd eo Networks jest dwuosobowy. Prezesem jest Błażej Piech, który pełni tę funkcję od 10 lat, a wiceprezesem Rafał Jagniewski.

Marże na minusie w 2023 r.

W 2023 r. przychody eo Networks wzrosły do 62,4 mln zł z 56,1 mln zł w 2022 r. Rentowność była natomiast pod kreską. Spółka miała -1,9 mln zł straty netto wobec zysku przed rokiem. Na minusie był także wynik operacyjny (-97 tys. zł), jak i wynik na sprzedaży (-318 tys. zł),  jak wskazuje skonsolidowany raport grupy eo Networks za 2023 rok.

„Niezmiernie trudne środowisko biznesowe”

„Miniony rok był rokiem trudnym dla eo Networks” – przyznał prezes Błażej Piech w liście do akcjonariuszy. Liczy na zacieśnienie współpracy operacyjnej z grupą Euvic, z którą spółka jest związana od 2021 r. Spodziewa się dynamicznego rozwoju usług profesjonalnych związanych z infrastrukturą informatyczną, a także z utrzymaniem i rozwojem systemów IT klientów.

„Kontynuowana przez nas strategia restrukturyzacji i postawienie na kombinację rozwoju organicznego i przez przejęcia powoduje umiarkowany optymizm dotyczący wyników spółki w dzisiejszym niezmiernie trudnym środowisku biznesowym” – stwierdza szef grupy.