Artur Górski został prezesem zarządu Surfland Systemy Komputerowe. Od listopada 2017 r. był przewodniczącym rady nadzorczej.

Jest wspólnikiem i szefem spółek Investoria oraz NC Investors. Ukończył w 2011 r. krakowski Uniwersytet Ekonomiczny.

Dotychczasowy prezes Surlanda, Bogusław Bartoń, złożył rezygnację. Kierował SSK od listopada 2015 r. Od 2014 r. był dyrektorem ds. rozwoju. To samo stanowisko pełnił już w latach 2003 – 2008. Od 2005 r. do 2008 r. był również wiceprezesem SSK. Od 2007 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Devlogic (dawniej Surfland Developer System SA).

Czas zmian

Wrocławskiego integratora czekają zasadniczne przeobrażenia. Zmieni profil działalności. Przejmie spółkę VRScreens, wchodząc w biznes VR/AR. Wspólnicy VRScreens obejmą akcje Surflandu. Powstanie nowa spółka pod nazwą VR Factory, która zajmie się tworzeniem i dostarczaniem gier i aplikacji VR/AR. SSK liczy na szybki wzrost na tym rynku. Uzasadnia, że w tradycyjnym biznesie integratorskim możliwości zwiększenia rentowności są ograniczone.

Plan połączenia ma zostać podpisany do końca października br.

W ramach procesu fuzji zorganizowana część przedsiębiorstwa SSK SA – dział realizacji projektów i usług IT – zostanie przeniesiona na rzecz SSK spółka z o.o. Uchwałę w tej sprawie podjęło walne zgromadzenie akcjonariuszy 20 sierpnia br.