Przedsiębiorca, który sprzedaje sprzęt elektroniczny w sklepie stacjonarnym, może korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Warunkiem jest nieprzekroczenie rocznego limitu 200 tys. zł obrotów – taką interpretację wydał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, o której informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Do fiskusa zwrócił się z zapytaniem podatnik, który ruszał od grudnia 2023 r. z jednoosobową działalnością gospodarczą. Prowadzi skup i sprzedaż elektroniki osobom fizycznym. Chodzi o taki sprzęt, jak telefony komórkowe, komputery stacjonarne i laptopy, konsole do gier i akcesoria oraz gry na fizycznych nośnikach (CD, DVD itp.). Jak informował podatnik, towar będzie głównie używany, ale w asortymencie są też nowe produkty (akcesoria do komputerów, konsol i telefonów). Zapowiadał działalność świadczoną stacjonarnie, za wyjątkiem sprzedaży gier, oferowanych także online.

Według KIS przysługuje w tej sytuacji zwolnienie z VAT dla sprzedaży stacjonarnej, w oparciu o art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług.