Wartość indeksu WIG – Informatyka, który tworzą 23 spółki IT notowane na warszawskiej giełdzie (m.in. spółki Asseco, Comarch, NTT, Sygnity), spadła w miniony poniedziałek o 5,26 proc., do poziomu 1306,51 pkt, czyli najniższego od września ub.r. Spadek był podobny jak na szerokim rynku warszawskiej giełdy (WIG stracił 5,27 proc., a indeks średnich spółek WIG40 – 5,37 proc.), ale niektóre firmy odnotowały gorszy wynik. Najwięcej stracił PC Guard (-11,41 proc.). Sporo poszły w dół także notowania Asseco South (-9,67 proc.) i NTT System (-8,22 proc.).

Cztery firmy IT z WiG – Informatyka zakończyły fatalny dzień na światowych giełdach na plusie. Najwięcej zyskała firma specjalizująca się w bezpieczeństwie IT – Comp (+4,6 proc.), która była na drugim miejscu pod względem największych wzrostów wśród spółek na GPW w dniu 3 marca. Inwestorzy kupowali także papiery Macrologic (+2,48 proc.).

Przecena nie ominęła także dystrybutorów (nie są zaliczani do indeksu informatycznego giełdy). Spadki większe niż średnia na rynku dotknęły Asbis (-16,4 proc.), który ma spółki w Rosji oraz na Ukrainie (według danych za 2013 r. w tym kraju Asbis wypracował 8,5 proc. rocznych przychodów). Na dwucyfrowym minusie notowania zakończył także Komputronik (-12,4 proc.). AB straciło 9,1 proc. Lepiej niż indeks szerokiego rynku zachowały się ABC Data (-3,3 proc.) i Action (-3,8 proc.).