Codeaddict, poznański softwarehouse oraz deweloper gier komputerowych z grupy PlayWay, zapowiedział przejęcie Softie – warszawskiej spółki specjalizującej się w szkoleniach i rekrutacji w branży IT, w tym developerów z branży gier. Strony podpisały list intencyjny i obecnie negocjują umowę.

Symbioza szkoleń i działań spółki

Codeaddict ocenia, że ten ruch pozwoli na stworzenie nowych usług. Planowane są m.in. szkolenia z programowania, których celem jest pozyskanie wykwalifikowanych deweloperów gier. Władze spółki przewidują, że rocznie mogą szkolić nawet do tysiąca osób. Softie ma ponadto nawiązywać partnerstwa z zewnętrznymi podmiotami – dużymi graczami w branży gamingowej.

„Uznaliśmy, że przy obecnym tempie rozwoju nie możemy czekać na gotowe rozwiązania i sami musimy zapewnić stały dopływ specjalistów, zarówno sobie jak i innym firmom działającym w gamedev” – mówi Sebastian Goliński, prezes Codeaddict. – „Chcemy stworzyć samowystarczalny, sprawnie funkcjonujący organizm, który pozwoli na realizację naszych planów w znacznie prostszy i szybszy sposób. Dążymy do stworzenia wachlarza usług, od technologii, przez sprzedaż, aż po rekrutację”.

Codeaddict zapowiada kolejne przejęcia.

Niedawno Codeaddict ogłosił podpisanie listu intencyjnego z zamiarem przejęcia spółki Nessie Research Lab. Firma zajmuje się outsourcingiem procesów pozyskiwania leadów B2B. Do zarządu mają dołączyć współzałożycielki Nessie – Agata Maroń i Justyna Gebert.

W grudniu ub. roku Codeaddict dołączył do grupy PlayWay, która ma wesprzeć firmę w zakresie produkcji, wydawnictwa i dystrybucji projektów gamingowych.

W 2020 r. Codeaddict osiągnął 916 tys. zł przychodów, o ponad jedną trzecią mniej niż w 2019 r. (1,44 mln zł). Spółka miała ujemny wynik na sprzedaży i -161 tys. zł straty netto (rok wcześniej 3 tys. zł zysku). Zarząd podkreśla jednak, że w IV kw. 2020 r. wypracowano zysk (42 tys. zł), dzięki ograniczaniu kosztów od początku pandemii.