Przychody spółek z grupy Asseco Poland w segmencie "polskim" wyniosły w 2018 r. 1,359 mld zł wobec 1,346 mld zł w poprzednim roku (+1 proc.). Zysk operacyjny wzrósł jednak o 44 proc., do 220,7 mln zł. Marża zysku EBIDTA poprawiła się do 22,4 proc. wobec 17,3 proc. w 2017 r.

Największy wpływ na poprawę wyników miała spółka Asseco Poland. Wzrosty zaobserwowano głównie w sektorze bankowości i finansów, gdzie inwestycje w IT są m.in. konsekwencją dostosowania systemów do zmian prawnych. Przy tej okazji wiele podmiotów zdecydowało się przeznaczyć dodatkowe środki na unowocześnienie swoich rozwiązań informatycznych – informuje spółka.  

Więcej zamówień i rozstrzygniętych przetargów odnotowano także w sektorze publicznym, sprzedaż wzrosła przede wszystkim w ochronie zdrowia – informuje Asseco.

 

Asseco Data Systems rezygnuje z tradycyjnego biznesu integratorskiego

W II poł. 2018 r. Asseco Data Systems (spółka powstała w 2016 r. z połączenia ADH Soft, Combidata, Otago, Zeto Bydgoszcz, Zeto Łódź i Unizeto Technologies) zdecydowała o wycofaniu się z tradycyjnego biznesu integratorskiego na polskim rynku. Spółka skoncentrowała się na integracji chmurowej, cyfryzacji i ofercie dla samorządów – informuje raport.

ADS osiągnęło wzrost przychodów i zysku operacyjnego w 2018 r., głównie dzięki większej sprzedaży usług z zakresu bezpieczeństwa i zaufania (m.in. podpis elektroniczny) oraz komunikacji masowej, tj. obsługi korespondencji oraz zarządzania dokumentami w postaci papierowej i elektronicznej.

Segment "Poland" odpowiadał za 14,6 proc. światowych obrotów grupy Asseco Poland w 2018 r. W sumie sprzedaż polskiego informatycznego giganta wypracowana w 55 krajach sięgnęła 9,329 mld zł.