Justyna Wajs poinformowała o złożeniu rezygnacji z pracy w Ergo Hestii. Na stanowisku członka zarządu ds. sprzedaży i technologii pozostanie do końca roku. To osobista decyzja, podjęta już kilka miesięcy temu – poinformowała.

Justyna Wajs w zarządzie firmy ubezpieczeniowej nadzorowała piony IT i sprzedaży.

„Połączenie sprzedaży i technologii pomogło osiągnąć rekordowe wyniki finansowe” – twierdzi Piotr M. Śliwicki, prezes Ergo Hestii.

Justyna Wajs z Ergo Hestia jest związana od 10 lat. Była pierwszym dyrektorem biura iHestii. Odpowiadała za projektowanie narzędzi sprzedażowych. W latach 2015 – 2019 jako prezes zarządu stała na czele sopockiej spółki Atena Usługi Informatyczne i Finansowe, przejętej przez Ergo Digital IT w 2018 r. i następnie zintegrowanej z grupą. W styczniu 2019 r. została CIO Ergo International, zasiadając w zarządzie w Ergo Technology & Services Management. Od 1 sierpnia tego samego roku dołączyła do zarządu Ergo Hestii. Do 2012 r. była związana ze spółką Implix. Jest absolwentką matematyki i informatyki Uniwersytetu Gdańskiego i kierunku finansowego na Politechnice Gdańskiej.