Specjaliści IT – rozwój oprogramowania są na 1 miejscu listy braków kadrowych pracodawców – wynika z raportu Goldenline za lipiec br. Na ponad 42 tys. użytkowników serwisu, którzy otrzymali zaproszenie do procesu rekrutacji, 17 proc. stanowili fachowcy od software'u. Są potrzebni na rynku bardziej niż np. drudzy w kolejności inżynierowie (12 proc.).

Biorąc pod uwagę branże, to do osób pracujących w obszarze "informatyka/programowanie" skierowano 12 proc. z 3,7 tys. wszystkich ogłoszeń na Goldenline w lipcu br., a do kandydatów z sektora "inżynieria/elektronika/technologia" – 11 proc. To odpowiednio 3 i 4 pozycja w rankingu specjalności, które są najbardziej poszukiwane.

Z nowych danych wynika, że zapotrzebowanie na programistów nie słabnie. W I kw. 2018 r. wiadomość od rekrutera otrzymało 117,5 tys. użytkowników Goldenline, w tym specjaliści od oprogramowania stanowili 15 proc.

Biorąc pod uwagę liczbę ogłoszeń, to 11 proc. dotyczyło w I kw. br. sektora "informatyka/programowanie", a 10 proc. "inżynieria/elektronika/technologia".