Sophos został przejęty przez fundusz Thoma Bravo kosztem 3,9 mld dol. Ofertę ujawniono w październiku ub.r. Jest to największy zakup tej korporacji finansowej. Thoma Bravo inwestuje w firmy z obszaru cyberbezpieczeństwa. Kupił m.in. Barracuda Networks, Imperva, Veracode.

Sophos ma ok. 53 tys. partnerów i ponad 420 tys. klientów. CEO Kris Hagerman zapewnił, że po zmianie właściciela dotychczasowy zespół zarządzający pozostaje. Nie jest planowana restrukturyzacja.

„Niektóre z największych firm zajmujących się bezpieczeństwem naprawdę borykają się z problemami, a my wkraczamy w okres niezwykłej siły i rozmachu” – oznajmił CEO Kris Hagerman dla crn.com. Cena, jaką zapłacił fundusz, ilustruje wzrost wartości Sophosa w ostatnich latach. W 2014 r. został kupiony za 830 mln dol. przez fundusz Apax Partners.

Szef Sophosa liczy na dalszy wzrost skali biznesu i więcej niż dotychczas przejęć, które pozwolą rozbudować ofertę tworzoną wokół centralnej konsoli do zarządzania wszystkimi produktami. Według CEO szybko rośnie biznes usług zarządzanych (+75 proc. r/r) i rozwiązań nowej generacji (+44 proc. r/r), który generuje już większość obrotów firmy. W I poł. roku finansowego (do 30 września ub.r.) przychody Sophosa wzrosły natomiast o niecałe 5 proc. r/r, do 366 mln dol.