Sophos, dostawca rozwiązań do ochrony sieci i urządzeń końcowych, oraz Arcserve – specjalista od zabezpieczania danych, ogłosiły strategiczne partnerstwo. Celem jest stworzenie kompleksowego rozwiązania, łączącego oprogramowanie chroniące przed ransomware i inne techniki zapobiegania znanym i nieznanym zagrożeniom, jak deep learning oraz funkcje odzyskiwania danych po awarii i wysokiej dostępności oraz zabezpieczenia backupu przed atakami.

Połączenie bezpieczeństwa cyfrowego i ochrony danych w jednej ofercie, w pełni zaspokoi wszystkie ich potrzeby infrastrukturalne organizacji – utrzymuje Sophos. Nowe rozwiązanie zostanie zaoferowane w serii urządzeń UDP (Unified Data Protection) Arcserve Appliance, w której zostanie zintegrowane oprogramowanie Sophos Intercept X Advanced for Server. Rozwiązanie "wszystko w jednym" do cyfrowej ochrony będzie dostępne w październiku br.

„Coraz częściej cyberprzestępcy atakują systemy tworzenia kopii zapasowych, aby zwiększyć szanse, że zagrożone firmy dokonają okupu" – uzasadnia nowy alians Francois Depayras, wiceprezes ds. sprzedaży i sojuszy Sophos.

Według raportu Cybersecurity Ventures globalne koszty ataków ransomware wyniosą 11,5 mld dol. w 2019 r. i 20 mld dol. do 2021 r. W tym roku ataki będą następować średnio co 14 sekund.