Escola postanowiła wstrzymać swój debiut na giełdowym rynku New Connect.

„Jest zbyt dobrą spółką, aby debiutować na obecnym rynku, sentyment jest zły i nie sprzyja giełdzie” – mówi Sebastian Kwaśny, członek rady nadzorczej spółki według ISBNews. Kierownictwo spółki postanowiło poczekać z wejściem na GPW co najmniej przez kilka miesięcy, do 2023 r. Zwłaszcza iż, jak deklaruje prezes Krzysztof Wojewodzic, dodatkowy kapitał póki co nie jest niezbędny.

Wejście spółki na giełdę w br. zapowiedziano w marcu. Tymczasem w ciągu ostatnich 6 miesięcy giełdowy indeks WIG stracił ok. 28 proc. W czerwcu br. średnie dzienne obroty na NewConnect stopniały do 7,9 mln zł, podczas gdy w rekordowym październiku 2020 r. było to 121,7 mln zł.

Escola buduje aplikacje webowe i mobilne, jak podaje rozwija się w dwóch obszarach: software house i venture building. W poprzednich miesiącach spółka dokonała szeregu przejęć.

W III kw. 2022 r. przychody grupy wyniosły 4,2 mln zł, a EBIDTA 0,4 mln zł. Jak poinformował szef spółki, przychody w USD wzrosły blisko 5-krotnie wobec II kw. br., do 226 tys. dol., a w euro o 33 proc., do 183 tys. euro. Liczy na dobry wynik finansowy w kolejnych miesiącach.