Escola, firma tworząca aplikacje mobilne i webowe, ostatnio intensywnie integruje firmy z branży. Do spółki dołączył katowicki IT.focus z 20-osobowym zespołem, który specjalizuje się aplikacjach mobilnych, webowych i PWA. Działa od 2016 r.

Tym samym Escola ma nowy oddział w Katowicach, a łącznie zespół firmy liczy obecnie 107 osób. Firma ma na koncie przeszło 100 projektów i jako pierwsza w Polsce uzyskała certyfikat Google’a potwierdzający kompetencje w tworzeniu aplikacji mobilnych PWA.

Escola w ostatnich miesiącach ostro ruszyła z przejęciami. W ub.r. nabyła prawa do marki Mobile Trends, w której skład wchodzą Mobile Trends Awards, Mobile Trends Conference oraz serwis MobileTrends.pl. Transakcją powiązaną było przejęcie zespołu ClickMaster z Krakowa. W listopadzie nastąpiła akwizycja Deal IT z Kalisza.

Escola działa od ponad 10 lat. Jak podaje, w latach 2019-2020 osiągnęła średni wzrost przychodów o 180 proc. Według wstępnych danych z marca br., w 2021 r. osiągnęła 66 proc. wzrost wobec 6 mln zł przychodów w 2020 r. Spółka planuje zadebiutować na NewConnect w 2022 r.