Marka jest własnością fińskiej firmy HMD Global Oy, która w maju 2016 roku odkupiła część działu Microsoft Mobile. Nowa terminale będą opracowywane przez FIH Mobile, chińską firmę należącą do Foxconn – jednego z największych producentów elektroniki na świecie. Pierwsze modele smartfonów, bazujących na systemie operacyjnym Android, zadebiutują na rynku w pierwszej połowie 2017 roku. 

Rynek jest zmęczony i zalany podobnymi do siebie produktami. Konsumenci poszukują technologii, która jest użyteczna, ekscytująca, a na dodatek firmowana marką budzącą zaufanie. W związku z tym nasze działania skoncentrują się na tym, aby zapewnić klietom pozytwne  doświadczenia i wysoką jakość.  – mówi Florian Seiche, prezydent HMD Global Oy. 

 

Analitycy z firmy CCS przewidują, że nowe terminale Nokii mogą do 2019 roku osiągnąć 5% udział w globalnym rynku smartfonów. – Wierzymy, że kluczem do sukcesu będzie kontynuacja cech utożsamianych z dawną Nokią, a więc jakości, niezawodności i charakterystycznej stylistyki wykonania. HMD Global Oy będzie musiało zainwestować znaczne środki na marketing, a także osiągnąć dużą skalę na globalnym rynku, żeby prowadzić dochodową i zrównoważoną działalność – tłumaczy Ben Wood, szef firmy CCS.