Opóźni się wprowadzenie Patcha 1.2 do gry Cyberpunk 2077 – poinformował CD Projekt. Łatka miała pojawić się w lutym, będzie w drugiej połowie marca – poinformowała spółka. Wyjaśnia obsuwę skutkami cyberataku na infrastrukturę IT spółki, jak i obszernym zakresem aktualizacji. „W porównaniu do wydanych wcześniej łatek, wymiar poprawek i usprawnień, których wprowadzenie zaplanowaliśmy w ramach Aktualizacji 1.2, jest znacznie większy” – twierdzi studio.

Niedługo po ataku, który prawdopodobnie miał miejsce w nocy z 7 na 8 lutego, prezes CD Projektu Adam Kiciński oceniał, że zdarzenie wpłynie na tempo prac developerskich w najbliższym czasie.

Hakerzy twierdzili, że ściągnęli z serwerów CD Projektu kody źródłowe Cyberpunka 2077, różnych wersji Wiedźmina 3 oraz Gwinta, a także dokumenty spółki. Wystawili te zasoby na sprzedaż i zapewnili, że dogadali się z nabywcą. Informacje te nie znalazły potwierdzenia. Cyberprzestępcy – prawdopodobnie z grupy HelloKitty – mieli także zaszyfrować skradzione dane na serwerach. CD Projekt twierdził, że przywraca je z backupów.

Zaszyfrowane dane osobowe

Ponadto spółka przyznała w minionym tygodniu, że część plików zawierających dane osobowe obecnych oraz byłych pracowników lub współpracowników spółki została zaszyfrowana wskutek ataku. Zapewnia, że wszystkie rekordy odzyskano z kopii zapasowych.

Dane zawierały m.in. kopie dokumentów tożsamości, umowy o pracę lub inne rodzaje umów (o dzieło, o współpracę, zlecenie), umowy o zachowanie poufności, kwestionariusze pracownicze, informacje dotyczące wynagrodzeń.

„Sprawcy pozostawili notatkę, w której zasugerowali, że nie tylko zaszyfrowali dane, ale również skopiowali pliki, w tym dane osobowe personelu, a także zagrozili, że ujawnią je mediom. W toku naszego dochodzenia nie znaleźliśmy żadnych dowodów na potwierdzenie transferu jakichkolwiek danych osobowych poza sieć wewnętrzną spółki” – podał CD Projekt.

Przyznał jednak, że nie ma całkowitej pewności, czy dane nie wyciekły, dlatego zarekomendował pracownikom podjęcie środków ostrożności, m.in. zastrzeżenie dowodu osobistego w bankach i założenie konta w BIK, co pozwoli uzyskać wiadomość o próbie wzięcia np. pożyczki na nazwisko danej osoby.