Organy ścigania modernizują infrastrukturę, niezbędną do zdalnej komunikacji i współpracy. W przetargu ogłoszonym w maju br. Prokuratura Krajowa zamawia 73 zestawy do wideokonferencji, które są przeznaczone dla jednostek organizacyjnych prokuratury.

Na realizację zamówienia Prokuratura Krajowa zamierza przeznaczyć 2,9 mln zł brutto.

Wpłynęła jedna oferta, z kwotą dużo wyższą od oczekiwań organów ścigania. Złożyła ją otwocka spółka Meran Point. Realizację zamówienia podstawowego oferuje za 4,35 mln zł brutto, a opcję za 1,74 mln zł, czyli w sumie za ponad 6 mln zł.

Kryteria wyboru to cena (60) i termin świadczenia usług gwarancyjnych (40).

Termin wykonania zamówienia wynosi maksimum 80 dni od dnia zawarcia umowy.

Monitory, kamery, projektory, laptopy…

Prokuratura potrzebuje 73 zestawów z monitorami IPS LED o przekątnej minimum 75 cali (3840 x 2160 pikseli) i jasności 500 cd/m kw., wraz z oprogramowaniem do zarządzania treścią.

W komplecie wymagane są również m.in. wideoterminale z kamerą 4K PTZ, 128 GB storage’u, nagrywarka DVD/Blu ray, zestawy głośników i mikrofonów, projektor lampowy DLP Full HD lub WUXGA, 14-calowy laptop Full HD.

Opcja przewiduje możliwość zamówienia sprzętu o wartości do 40 proc. wynagrodzenia w ciągu 3 lat.

Skype, Teams i Lifesize w prokuraturze

Prokuratura korzysta ze Skype for Business 2019, Teams oraz Lifesize. Oprócz dostawy i montażu wymaga od wykonawcy realizacji próbnej wideokonferencji z weryfikacją poprawności działania wszystkich elementów wchodzących w skład zestawu.

Wykonawca musi także dostarczyć niezbędne licencje, urządzenia, okablowanie itp.