Komputronik Biznes jest czołowym realizatorem rozwiązań IT, specjalizującym się w obsłudze firm oraz instytucji. Marka zdecydowała się udostępnić darmowy zestaw usług i audytów przeznaczonych właśnie dla nich. Obejmuje on m.in.:

  • przegląd infrastruktury IT, w tym: serwerów, pamięci masowej, sieci LAN i WLAN;
  • analizę aktualnego obciążenia infrastruktury, która pozwoli określić wydajność sieci firmy;
  • audyt infrastruktury sieciowej z uwzględnieniem pracy zdalnej, podczas której weryfikowana jest wydajność sieci oraz kwestia bezpieczeństwa danych.

Audyt infrastruktury IT obejmuje: przegląd istniejącej infrastruktury IT na którą składają się serwery, pamięci masowe, sieci LAN i WLAN i bezpieczeństwo danych. Dodatkowo przedsiębiorstwo dostaje także pełne rekomendacje dotyczące rozwoju istniejącej infrastruktury.

Kolejnym elementem jest analiza aktualnego obciążenia infrastruktury, dzięki czemu firma zyskuje informacje na temat wydajności swojej sieci. Trzecim obszarem jest audyt infrastruktury sieciowej pod kątem pracy zdalnej. Jest to niezwykle istotne ze względu na rosnącą liczbę pracowników pracujących z domu. Specjaliści Komputronik Biznes weryfikują wydajność sieci oraz analizują konfigurację VPN pod kątem bezpieczeństwa danych.

W ramach tych działań firma otrzymuje spersonalizowane rekomendacje, które pozwolą na rozwój istniejącej infrastruktury. Dobierany jest pakiet rozwiązań IT oraz przygotowywany jest budżet oraz plan działania.

Więcej informacji o bezpłatnych usługach Komputronik Biznes można znaleźć na dedykowanej stronie.