Wrocławska Prokuratura Okręgowa wydała postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanych w sprawie Sknerus.pl. Zatrzymano środki pieniężne i inne rzeczy wartościowe. W sumie wydano w tej sprawie cztery orzeczenia. Są nieprawomocne.

Skalę oszustw w Sknerus.pl śledczy oceniają na ponad 16 mln zł. Pokrzywdzonych są tysiące (w tzw. odwróconych aukcjach uczestniczyło 47 tys. osób). W dniu 11 lutego na polecenie wrocławskiej prokuratury policja zatrzymała Adama J. i Krzysztofa Z. Obaj trafili na 3 miesiące do aresztu. Są podejrzani o udział w nielegalnym procederze – doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w związku z działalnością Sknerus.pl oraz prania brudnych pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Adam J. ma też zarzut pomocnictwa do fałszowania dokumentu.

W wyniku przeszukania mieszkań i skrytek depozytowych podejrzanych policja znalazła 2 mln euro oraz ponad 3,5 mln zł w gotówce, a także blisko 1 kg złota w sztabach. Według prokuratury śledztwo ma charakter rozwojowy.