Sii Polska poinformowała o strategicznej inwestycji. Zdecydowała się na ekspansję na Ukrainie. Kontrakt został sfinalizowany w listopadzie 2021 r. Z komunikatu firmy wynika, że celem jest pozyskiwanie specjalistów za wschodnią granicą, jak też dywersyfikacja źródeł przychodów.

„Zdecydowaliśmy się na inwestycję na rynku ukraińskim, bo ma on ogromny potencjał. Naszym celem jest, aby Sii Ukraina była dużym dostawcą usług, takim jak Sii Polska jest dzisiaj” – mówi Gregoire Nitot, CEO Sii Polska, Szwecja i Ukraina.

Obecnie Sii Polska zatrudnia ponad 6,5 tys. ekspertów w 14 lokalizacjach w Polsce. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem, zaczęła szukać możliwości rozwoju poza granicami kraju. Wybór padł na Ukrainę posiadającą, jak podaje firma, 200 tys. wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT.

Na razie jest 30 specjalistów

Sii Ukraina działa od 2006 r. Obecnie firma zatrudnia ok. 30 specjalistów w biurze w Odessie. Połączenie spółki z Sii Polska wiąże się z dziesiątkami otwartych wakatów dla specjalistów IT, ale także pracowników obszaru back office na Ukrainie.

W planie jest rozbudowa zespołu o programistów Java, iOS, Android, Python i C++, którzy zajmą się projektami dla globalnych marek z różnych sektorów, m.in. IoT, telekomunikacyjnego i farmaceutycznego.

Setki inżynierów zasilą zespoły

„Mamy nadzieję zatrudnić setki inżynierów i otworzyć nowe biura w wielu ukraińskich miastach” – zapowiada Gregoire Nitot.

Wyjaśnia, że nie oznacza to ograniczenia inwestycji w Polsce. „Chcemy utrzymać dotychczasowe dynamiczne tempo wzrostu” – deklaruje CEO.

Sii Polska podaje, że ostatnio co miesiąc rozpoczyna współpracę z ok. 250 nowymi ekspertami. W 2021 r. osiągnęła 1 mld zł przychodów. Działa od 15 lat.

Sii Polska w 2019 r. weszła do Szwecji, otwierając spółkę w Sztokholmie. W ub.r. informowała, że analizuje rynek szwedzki pod kątem przejęć, aby umocnić się także w tym regionie.

Inwestycja Sii Polska jest kolejną wśród spółek z Polski za wschodnią granicą. Latem ub.r. spółkę na Ukrainie uruchomił APN Promise.