Extreme Networks został zwycięzcą aukcji sprzedaży biznesu sieciowego Avayi. Kwota zakupu to ok. 100 mln dol. Firma od początku aukcji w marcu br. była preferowanym nabywcą. Extreme Networks liczy, że dzięki akwizycji wypracuje dodatkowo ok. 200 mln dol. przychodów rocznie. Avaya w styczniu br. zgłosiła wniosek o upadłość z uwagi na sięgające 6 mld dol. długi.

Szef marketingu Extreme Networks, Norman Rice, przekonuje, że to korzystna zmiana dla partnerów Avayi, którzy mogą odetchnąć po okresie niepewności. Zapewnia, że nowy właściciel umożliwi im wykorzystanie wiedzy eksperckiej, nie przepadną więc inwestycje partnerów i wysiłek, jakie włożyli we współpracę z Avayą.  

Extreme Networks kupuje także za 55 mln dol. biznes sieciowy data center Brocade'a, sprzedany przez nowego właściciela firmy – Broadcoma. Dla Extreme'a dodatkowy biznes ma przynieść kolejne 230 mln dol. rocznie. Tylko dzięki sieciówce Avayi i Brocade'a firma podwoi bazę klientów i partnerów. Nie zamierza jednak poprzestać na tych zakupach. Szef marketingu twierdzi, że w tym roku możliwe są kolejne przejęcia.