Rynek Multi-Cloud Networking wzrośnie ponad 3-krotnie w ciągu 5 lat, z 2,7 mld dol. w 2022 r. do 7,6 mld dol. do 2027 r., co oznacza średni wzrost 22,5 proc. co roku – według MarketsandMarkets

Główne powody szybko zwiększających się wydatków na sieci wielochmurowe to: dążenie organizacji do uniknięcia uzależnienia od jednego dostawcy, coraz większa waga przywiązywana do zwinności i automatyzacji oraz wyższe zwroty z inwestycji, nawet przy minimalnej infrastrukturze i niższych kosztach pamięci masowej – twierdzą analitycy.

Przewiduje się, że w najbliższych latach największe będą nakłady dużych przedsiębiorstw (ponad 1 tys. osób) na sieci wielochmurowe, ze względu na dążenie do poprawy efektywności operacyjnej biznesu w różnych lokalizacjacjach. Coraz szersze wdrożenia rozwiązań infrastruktury chmurowej i aplikacji sprzyjają zapotrzebowaniu.

Jak przekonuje MarketsandMarkets, firma może zaoszczędzić na kosztach i jednocześnie zwiększyć produktywność, stale monitorując swoją infrastrukturę IT przez dedykowany podmiot.

Jeśli chodzi o sektory rynku, to IT oraz ITeS (IT-enabled services) będą miały największy udział w wydatkach na Multi-Cloud Networking.