Avaya rozpoczęła sprzedaż zestawu do budowy konwergentnych sieci pod nazwą Enterprise Class Convergence Kit. Sieć konwergentna pozwala na komunikację z równoczesnym przesyłaniem głosu i danych w jednej sieci IP. Zestaw, składający się z kompletu sprzętu i oprogramowania Avaya ECLIPS (Enterprise-Class IP Solutions), pozwala na budowę sieci, przeznaczonych dla biur mających nie mniej niż 12 użytkowników sieci.
Sercem zestawu jest serwer komunikacyjny Avaya IP600 Internet Protocol Communications Server i switch Avaya P330 Stackable Switching System, należący do rodziny Cajun. IP600 jest serwerem telefonii IP z wbudowanymi funkcjami centrali wewnętrznej PBX (m.in. poczta głosowa i obsługa faksów) oraz oprogramowaniem: Avaya Call Processing, Avaya Message Manager i Avaya Site Administration. Avaya P330 to switch z 24 portami 10/100 BaseT, przełączający na warstwach 2 i 3, zapewniający QoS (Quality of Service).
IP600 będzie obejmował licencje i oprogramowanie dla 25 końcówek. Zestaw zawiera również 12 telefonów IP Avaya (osiem aparatów dwunastoprzyciskowych i cztery 24-przyciskowe) i oprogramowanie do zarządzania siecią CajunView Plus.
Enterprise-Class Convergence Kit będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych od 10 lutego 2001 r., a poza Stanami w ciągu następnych 60 dni. Cena zestawu będzie o około 40 proc. niższa niż suma cen poszczególnych elementów kupowanych osobno. Zestaw będzie dystrybuowany w kanałach sprzedaży bezpośredniej i pośredniej Avayi.