Sharp Electronics rozszerzył dział sprzedaży pośredniej. Do zespołu dołączył Henryk Popowski, który objął stanowisko Partner Account Managera. Będzie odpowiedzialny za główną sieć autoryzowanych partnerów producenta w Polsce i rozwój kanału sprzedaży poprzez integratorów IT.

Henryk Popowski przez ostatnie 5 lat był związany z IntegraKom, gdzie odpowiadał za pozyskiwanie nowych klientów, przygotowywanie ofert i postępowania przetargowe. Wcześniej pracował u operatorów telekomunikacyjnych: T-Mobile, Play i  PTK Centertel, odpowiadając za sprzedaż do klientów biznesowych.

Sharp w Polsce zgodnie z przyjętą strategią rozwija kanał sprzedaży pośredniej oraz rozszerza dostęp do swoich produktów i usług dla klientów końcowych. Zatrudnienie kolejnej osoby to następy krok w realizacji tych założeń.

„Coraz więcej firm IT widzi potrzebę rozszerzenia swojej działalności w innych segmentach branży, a integratorzy są grupą partnerów, która w szybkim czasie będzie się starała dostosować do obecnej sytuacji” – komentuje Łukasz Wacławiak, Indirect Sales Manager. Zauważa, że klienci końcowi coraz częściej oczekują od dostawcy IT szerszego portfolio produktów i usług.