Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych w maju br. ogłosiło postępowanie na dostawę serwerów z wyposażeniem. Na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć 6,27 mln zł brutto.

Przetarg podzielono na 4 części. Największy budżet ma cz.1 – sprzęt serwerowy i skrzynie rack (3,4 mln zł).

Oferty złożyli:
Matic
Enigma Systemy Ochrony Informacji
Asseco Poland
Tradex Systems

W cz. 1 wpłynęła tylko jedna oferta Asseco Poland warta 3,36 mln zł.

Największa konkurencja była w cz. 2 – urządzenia potrzebne do monitorowania sieci (15 serwerów, urządzeń Tap T oraz zestawów KT) – gdzie oferty złożyli Matic, Asseco Poland i Tradex Systems, który zaproponował najniższą cenę (1,88 mln zł). Okazała się ona i tak wyższa od kwoty zakładanej przez CZCSZ (1,4 mln zł).

W cz. 3 – sprzęt serwerowy i macierz dyskowa – pojawiła się tylko oferta Enigma Systemy Ochrony Informacji, a w cz. 4 – półka dyskowa do macierzy Dell EMC Unity 300 – jedyna okazała się oferta Matic.

35 serwerów Della

W cz. 1 wojsko potrzebuje 35 serwerów Dell PowerEdge R640 z dwoma procesorami – co najmniej Xeon Silver 4114 lub 4210, 256 GB RAM, 8 dyskami 1,2 TB SAS 2,5 cala (plus jeden dysk luzem), 1 kartą sieciową z 2 portami SFP+ 10 GbE oraz minimum 3 lata gwarancji NBD. Do tego zamawiane są skrzynie transportowe.

Jest to kolejny w ostatnim czasie przetarg na sieciówkę, realizowany przez Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych. W maju br. otwarto oferty w przetargu na dostawę drobnego sprzętu sieciowego z budżetem 5 mln zł.