ScanSource Europe poinformował o finalizacji umowy zakupu przez inwestora finansowego – amerykańską firmę Ten Oaks Group – podał brytyjski CRN (channelweb.co.uk). Cena wyniosła 30 mln dol.

Jak zapowiedział dla channelweb.co.uk szef ScanSource Europe, Maurice Van Rijn, dotychczasowy zespół zarządzający pozostaje na stanowiskach. Spółka kontynuuje działalność. Uruchomi natomiast nową strategię i zmieni nazwę.

4 lata biura w Polsce

ScanSource Europe ma również regionalny oddział na Europę Wschodnią w Warszawie. Jego otwarcie w 2016 r. wiązało się ze strategią rozwoju VAD-a, specjalizującego się w rozwiązaniach Auto ID, POS, komunikacji, na rynkach poza USA.

W sierpniu 2019 r. ScanSource ogłosił plany zbycia swojej działalności dystrybucyjnej poza USA, Kanadą i Brazylią. W sumie na sprzedaż przeznaczono oddziały generujące ponad 620 mln dol. rocznych przychodów – według danych sprzed roku. ScanSource zapowiedział koncentrację na wymienionych trzech rynkach oraz na cyfrowej dystrybucji.

W październiku 2020 r. sfinalizowano umowę sprzedaży biznesu dystrybucyjnego ScanSource’a w Ameryce Południowej i Środkowej oraz eksportowego z siedzibą w Miami. Nabywcą jest Intcomex.

ScanSource w minionym roku finansowym, zakończonym 30 czerwca 2020 r., wypracował 3 mld dol. na sprzedaży (-6 proc. r/r). Miał stratę netto (-79,2 mln dol.), częściowo wskutek odpisów w IV kw. W ostatnim kwartale roku finansowego marża brutto wyniosła globalnie 11,6 proc.