Latem na rynku pojawią się nowe modele: PLC-WM4500L i PLC-WM5500L o jasności odpowiednio 4500 i 5500 ANSI lumenów.

Urządzenia wyposażono w nieorganiczne panele LCD o kontraście 800:1. Model PLC-WM5500L wyposażony jest w mechaniczną przesłonę umożliwiającą szybkie i całkowite odcięcie strumienia świetlnego – bez wyłączania projektora. Ułatwia to krótkie przerwy w prezentacjach czy projekcjach i uzyskanie efektu całkowitego zaciemnienia ekranu. Wyposażono go również w zdalnie sterowane elektryczne silniczki umożliwiające precyzyjną regulację położenia obiektywu w pionie i poziomie (Lens Shift), eliminując w ten sposób zniekształcenia trapezowe. Dodatkowo projektor zaopatrzono w funkcję Corner Keystone Correction umożliwiającą dodatkową korektę zniekształceń dla każdego narożnika obrazu oddzielnie.

Projektor PLC-WM4500L zapewnia tradycyjną, pionową korekcję geometrii obrazu.

Obydwa modele mogą być zdalnie monitorowane i zarządzane przez firmową sieć LAN i przez Internet. Mają zdalnie sterowane silniczki do nastawiania ostrości i zmiany ogniskowej obiektywu (ZOOM) i 5 wymiennych, bagnetowych obiektywów.  

Obydwa modele dostępne będą w Polsce od sierpnia br. w sugerowanej cenie detalicznej brutto 13 499 zł – model PLC-WM4500L i 16 580 zł. Gwarancja: 3 lata na projektor, a na lampę 1 rok (max 1000 godzin).

 

Dystrybutorem projektorów Sanyo w Polsce jest: ViDiS.