Grupa Santander otworzyła centra technologii w Warszawie i Maladze. Łącznie będą zatrudniać około 1,4 tys. specjalistów z obszaru STEM, którzy pomogą w cyfrowej i biznesowej transformacji banku.

Santander ogłosił już około 750 rekrutacji na nowe stanowiska. Zamierza ściągnąć m.in. ekspertów od API, przetwarzania w chmurze, big data, sieci, DevSecOps, AI, rozwoju oprogramowania, architektury korporacyjnej i cyberbezpieczeństwa.

Grupa ma już podobne centra w Bilbao, Walencji, Valladolid, Solares, Kantabrii.

„W ramach Grupy Santander tworzymy zespół ekspertów z międzynarodowym know-how. Wymieniamy się wiedzą, doświadczeniami, współpracujemy w modelu agile” – mówi Justyna Demkowicz-Dobrzańska, COO Santander CIB Polska, dyrektorka Centrum Technologicznego Santander CIB w Warszawie. W Santander jest od 10 lat, ma blisko 20 lat doświadczenia w sektorze finansowym. Wcześniej pracowała w Kredyt Banku, PwC i KPMG.

W 2019 r. Grupa Santander ogłosiła, że w ciągu kolejnych czterech lat zainwestuje 20 mld euro w cyfryzację i technologię. Bank przeniósł już 90 proc. swojej infrastruktury do chmury. W 2020 r. utworzył program, w ramach którego chce zatrudnić 1 tys. ekspertów IT w Hiszpanii i 3 tys. na świecie.

„Nasze nowe zespoły w Maladze i w Warszawie staną się częścią największego projektu transformacyjnego w sektorze finansowym w skali globalnej” – zapowiada Alexandra Brandão, dyrektor HR Grupy Santander.