Santander otwiera centrum technologii w Warszawie
"Nowe zespoły staną się częścią największego projektu transformacyjnego w sektorze finansowym w skali globalnej" - zapowiada dyrektor w grupie.

Fachowcy m.in. w Warszawie będą wspierać cyfrową i biznesową transformację banku.
Grupa Santander otworzyła centra technologii w Warszawie i Maladze. Łącznie będą zatrudniać około 1,4 tys. specjalistów z obszaru STEM, którzy pomogą w cyfrowej i biznesowej transformacji banku.
Santander ogłosił już około 750 rekrutacji na nowe stanowiska. Zamierza ściągnąć m.in. ekspertów od API, przetwarzania w chmurze, big data, sieci, DevSecOps, AI, rozwoju oprogramowania, architektury korporacyjnej i cyberbezpieczeństwa.
Grupa ma już podobne centra w Bilbao, Walencji, Valladolid, Solares, Kantabrii.
„W ramach Grupy Santander tworzymy zespół ekspertów z międzynarodowym know-how. Wymieniamy się wiedzą, doświadczeniami, współpracujemy w modelu agile” – mówi Justyna Demkowicz-Dobrzańska, COO Santander CIB Polska, dyrektorka Centrum Technologicznego Santander CIB w Warszawie. W Santander jest od 10 lat, ma blisko 20 lat doświadczenia w sektorze finansowym. Wcześniej pracowała w Kredyt Banku, PwC i KPMG.
W 2019 r. Grupa Santander ogłosiła, że w ciągu kolejnych czterech lat zainwestuje 20 mld euro w cyfryzację i technologię. Bank przeniósł już 90 proc. swojej infrastruktury do chmury. W 2020 r. utworzył program, w ramach którego chce zatrudnić 1 tys. ekspertów IT w Hiszpanii i 3 tys. na świecie.
„Nasze nowe zespoły w Maladze i w Warszawie staną się częścią największego projektu transformacyjnego w sektorze finansowym w skali globalnej” – zapowiada Alexandra Brandão, dyrektor HR Grupy Santander.
Podobne aktualności
Zarobki IT: 55 tys. zł dla szefa, 35 tys. zł dla security managera
Aż 97 proc. firm IT planuje rekrutacje w 2023 r. Presja płacowa pozostanie silna - wynika z danych Hays.
„Nadchodzący rok dla branży IT może zacząć się burzliwie”
W 2023 r. największym wyzwaniem będzie nadal pozyskiwanie specjalistów. Jednak mogą pojawić się inne problemy.