Południowokoreański producent spodziewa się 14 bilionów wonów zysku operacyjnego i 77 bilionów wonów przychodów w drugim kwartale, co oznacza odpowiednio wzrost o 11,4 proc. oraz 21 proc. w ujęciu rok do roku.

Analitycy z Korei Południowej przewidują, że do wzrostu przyczyniły się dobre wyniki działu Samsung Semiconductor oraz korzystny kurs wymiany koreańskiego wona.

– W ostatnich miesiącach ceny układów Samsunga nieco spadły, aczkolwiek koncern był w stanie zrekompensować to zwiększonymi dostawami – powiedział Sanjeev Rana, starszy analityk w CLSA.

Zgodnie z prognozami CLSA, zysk operacyjny firmy Samsung z półprzewodników w drugim kwartale szacowany jest na 10 bilionów wonów, czyli o 45 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Natomiast sprzedaż smartfonów oraz telewizorów Samsunga była niższa aniżeli w poprzednich kwartałach ze względu na inflację i spadek popytu na elektronikę użytkową na całym świecie.

Według Counterpoint Research, globalna dostawa smartfonów spadła o 10 proc. rok do roku, co było spowodowane problemami w łańcuchu dostaw i powrotem popytu do poziomów sprzed pandemii.