Samsung Electronics w I kw. 2020 r. według wstępnych danych osiągnął zysk operacyjny większy o 2,7 proc. wobec poprzedniego roku (w przeliczeniu ok. 5,3 mld dol.). Sprzedaż zwiększyła się o 5 proc., do ok. 45 mld dol.

W porównaniu z IV kw. 2019 r. wynik jest niższy odpowiednio o 10,6 proc. i 8,1 proc.

W czasie pandemii, jaka w Azji szaleje już od stycznia br., koreański gigant poprawił więc wyniki wobec I kw. 2019 r., ale trzeba pamiętać, że w ub.r. zyski Samsunga były wyjątkowo niskie z powodu przeceny na rynku pamięci.

Tym niemniej wstępny bilans za I kw. 2020 r. jest nieco lepszy niż minimalne oczekiwania co do zysku i obrotów. Prawdopodobnie wiąże się z większym zapotrzebowaniem na DRAM i SSD w centrach danych, w związku z przejściem użytkowników na komunikację online i rozwojem e-usług z powodu koronawirusa. Ten trend powinien być kontynuowany i nadal sprzyjać biznesowi Samsunga, zwłaszcza że przewiduje się wzrost cen NAND i SSD.

Z drugiej strony z pewnością spadek produkcji smartfonów z powodu pandemii ograniczył możliwości poprawy bilansu firmy w I kw. br. Szczegółowe dane za miniony kwartał Samsung przedstawi w końcu kwietnia br.