W Polsce działają już o oddziały R&D Samsunga w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Biuro w Krakowie skupi się na rozwoju oprogramowania infrastruktury sieciowej dla najważniejszych operatorów telefonii komórkowej w Europie. Dzięki opracowanym w naszym kraju innowacjom Samsung chce zwiększyć swoje możliwości wspierania europejskich operatorów w rozwoju rozwiązań telekomunikacyjnych i przyspieszyć ekspansję związaną z infrastrukturą sieciową. W Polsce producent planuje wzrost zatrudnienia w tym segmencie do końca 2014 r.
 
– Obecnie pracuje dla nas ponad 1000 wykwalifikowanych inżynierów. To, że Samsung postanowił zainwestować tak duże środki w Polsce, jest spowodowane bardzo wysokim poziomem wykształcenia technicznego i atmosferą sprzyjającą inwestycjom – mówi Dae-Hyun Sim, Dyrektor Zarządzający Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsung Polska.

Wzrost inwestycji w badania i rozwój jest częścią globalnej strategii firmy. W 2000 roku Samsung otworzyło swoje pierwsze biuro badawczo-rozwojowe w Warszawie. Obecnie jest to jedno z największych centrów R&D w Europie Środkowej.  Drugie biuro zostało otwarte w Poznaniu w 2011 roku, a trzecie dwa lata później w Łodzi. W Polsce Samsung ma także fabrykę sprzętu AGD we Wronkach.