W minionym kwartale koncern wypracował – według wstępnego szacunku – przychody w wysokości ok. 50 bln wonów (43,2 mld dol.) oraz 8,1 bln wonów zysku operacyjnego ze sprzedaży (7 mld dol.). Oznacza to wzrost odpowiednio o 3 proc. i 17 proc. wobec II kw. ub.r. Wyższy zysk operacyjny koncern wypracował ostatnio w I kw. 2014 r. (7,4 mld dol.). Analitycy spodziewali się niezłego bilansu w II kw. br., ale wynik przekroczył ich oczekiwania (średnio prognozowali 6,8 mld dol. na plusie po stronie operacyjnej). 

Wyraźna poprawa w br. jest przede wszystkim efektem popularności nowego flagowego smartfona Galaxy S7. Przychody z biznesu mobilnego odpowiadały za blisko połowę – 49 proc. – zysku operacyjnego w kwartale (prawie 3,5 mld dol.). W tym przypadku analitycy spodziewali się jednak wyższego rezultatu (54 proc., 3,7 mld dol.).

W kolejnych kwartałach analitycy przewidują jednak niższy wynik operacyjny, ponieważ S7 nie będzie już całkiem nowym produktem, stąd sprzedaż powinna być niższa (wszedł na rynek w marcu br.). Z drugiej strony jednak oczekiwane w sierpniu nowe smartfony – Galaxy Note 7 oraz S7 Edge+ – powinny być czynnikiem wzrostu przychodów firmy.