Samsung poinformował, że będzie wstępnie instalował usługi i aplikacje Microsoftu na swoich urządzeniach z Androidem. W nowych smartfonach Galaxy S6 i S6 Edge zostaną udostępnione OneNote, OneDrive i Skype. Oba modele będą oferowane z opcją dostępu do 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze OneDrive. Jeszcze w I poł. br. na wybranych tabletach Samsunga pojawią się wstępnie instalowane programy Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive i Skype. 

Samsung i Microsoft przygotowały także wspólny pakiet dla firm obejmujący Office 365 i Knox – rozwiązanie tworzące bezpieczne środowisko dla urządzeń mobilnych. Firmy, które kupią urządzenia od Samsunga za pośrednictwem kanałów bezpośredniej sprzedaży do przedsiębiorstw, będą miały dostęp do trzech wersji Office 365 – Business, Business Premium i Enterprise – połączonych z Knox.

W lutym br. obaj producenci doszli do porozumienia po trwającym ponad rok konflikcie dotyczącym patentów mobilnych. Microsoft wycofał z sądu pozew przeciwko Samsungowi.

Współpracując z Samsungiem Microsoft realizuje jeden z priorytetów swojej strategii – umożliwić korzystanie ze swoich usług na dowolnym urządzeniu, niezależnie od platformy programowej. Koreański koncern, jeden z liderów rynku mobilnego, może pomóc w znacznym poszerzeniu grona użytkowników rozwiązań koncernu z Redmond.