Samsung zaprezentował nowy przenośny dysk SSD T7 Shield. Został on zaprojektowany dla profesjonalistów, twórców treści cyfrowych, a także konsumentów, pracujących zarówno w domu, jak i w terenie.

T7 Shield bardzo dobrze nadaje się do nagrywania i edycji wideo w dużej rozdzielczości, dzięki wysokim prędkościom odczytu (1050 MB/s) oraz zapisu (1000 MB/s). Są to obecnie największe prędkości transferu oferowane przez Samsunga w oparciu o standard USB 3.2 Gen2.

Przykładowo T7 jest ok. dwukrotnie szybszy niż jego poprzednik, T5, a także – jak podaje producent – do 9,5 razy szybszy niż zewnętrzne dyski HDD.

Został zaprojektowany do pracy z wieloma urządzeniami. Dysk dostępny w wersjach o pojemności 1 TB i 2 TB pozwala przechowywać dużą ilość danych takich jak zdjęcia, gry i filmy 4K lub 8K na komputerze z Windows, Mac, smartfonie (z systemem Android) lub konsoli do gier.

Zabezpieczony i łatwy w zarządzaniu

Dane są zabezpieczone 256-bitowym sprzętowym szyfrowaniem AES – Advanced Encryption Standard, dzięki czemu są chronione nawet w przypadku utraty urządzenia. Oprogramowanie Samsung Magician Software pozwala na wygodne zarządzanie dyskiem.

Ochrona potwierdzona certyfikatem IP65

T7 Shield jest odporny na wstrząsy od upadków z wysokości do trzech metrów, a poziom ochrony IP65 zapewnia dużą szczelność przed pyłem i wodą. Wytrzymała konstrukcja jest przy tym lekka – waży 98 gramów.

Ponadto zminimalizowano ryzyko przegrzewania się urządzenia przy dużych prędkościach transferu. Dane są przesyłane stabilnie bez spadku wydajności także podczas wykonywania obciążających, długotrwałych zadań takich jak nagrywanie, edycja, kodowanie i renderowanie plików wideo w wysokiej jakości.

Ekologiczne opakowanie

Podobnie jak w przypadku innych przenośnych dysków SSD Samsunga, opakowanie T7 Shield jest o jedną trzecią mniejsze w porównaniu z poprzednimi generacjami, co minimalizuje emisję gazów cieplarnianych podczas produkcji.

T7 Shield jest dostępny w kolorze beżowym, czarnym i niebieskim w dwóch rozmiarach – 1 TB i 2 TB – w zestawie z kablem USB typu C-C i kablem USB typu C-to-A. Urządzenie jest objęte trzyletnią ograniczoną gwarancją.

Więcej informacji można zaleźć na stronie: https://samsung.com/portable-ssd.