Spółka Sage w Polsce zostanie sprzedana za 66 mln funtów (ok. 325 mln zł). Nabywcą jest inwestor finansowy – Mid Europa Partners. Na polskim rynku jest on najbardziej znany z inwestycji w Allegro (jako jeden z trzech funduszy przejmujących firmę w 2017 r.). Przejął także udziały w Intive. Zarządza aktywami wartymi 5,3 mld euro.

Brytyjska korporacja software’owa w listopadzie br. ujawniła plany sprzedaży biznesu w Polsce oraz w innych wybranych regionach.

Finalizacja transakcji jest spodziewana na początku 2021 r.

Inwestycje w lokalne produkty i transformacja do chmury

Decyzja o pozyskaniu nowego inwestora ma na celu przyspieszenie rozwoju biznesu w Polsce – wynika z informacji CEO Sage Poland.

„Zdecydowaliśmy o pozyskaniu nowego strategicznego partnera, który umożliwi nam zrealizowanie naszych ambitnych planów” – komentuje na blogu Piotr Ciski, dyrektor zarządzający spółki.

Poinformował, że nowy inwestor wiąże przyszłość z marką Symfonia i widzi w niej duży potencjał. Spółka z nowym udziałowcem zamierza nadal inwestować w swój flagowy produkt, m.in. rozszerzając ofertę usług i produktów chmurowych dla klientów i partnerów.

„Marka Symfonia dysponuje ogromnym potencjałem. Zarówno ja, jak i zespół Mid Europa, wiążemy z nią przyszłość, która zakłada dynamiczny rozwój spółki dzięki inwestycjom w lokalne produkty i transformację do chmury” – poinformował Piotr Ciski.

Zapewnił jednocześnie, że zostanie utrzymane wsparcie dla klientów, stała obsługa i rozwój dotychczasowych obszarów działalności.

Spółka pracuje obecnie nad nowymi kanałami kontaktu z zespołem wsparcia technicznego i obsługi oraz rozwojem Biura Obsługi Klienta online – poinformował Piotr Ciski.

Punkt wejścia na rynek ERP i Payroll

Dla Mid Europa również najbardziej znana marka Sage i jej rozpoznawalność jest kluczowa dla inwestycji.

„Postrzegamy Symfonię jako idealny punkt wejścia na rynek oprogramowania ERP i Payroll w Polsce” – wyjaśnia Marek Rodak, dyrektor Mid Europa. Firma koncentruje się na inwestycjach w Europie Środkowej i Południowo – Wschodniej.

Obecnie z oprogramowania Symfonia w Polsce korzysta 75 tys. klientów, 35 tys. w formie subskrypcji.

Biznes Sage w Polsce wypracował w roku finansowym zakończonym 30 września br. 21 mln funtów przychodów (ponad 100 mln zł) i 4 mln funtów (ok. 20 mln zł) zysku operacyjnego. Obroty wzrosły o ok. 10 proc. wobec poprzedniego roku, zysk utrzymał się na zbliżonym poziomie.