Sage Symfonia 2014 jest zgodna z nowymi przepisami. Główna zmiana w ustawie o VAT dotyczy rozliczeń podatku. Wedle zasady ogólnej, obecnie VAT wylicza się w oparciu o daty wystawienia faktur. Od nowego roku podstawą do jego rozliczenia będą daty dostaw i świadczenia usług. W związku z tym w nowej Symfonii (w programach Finanse i Księgowość, Handel oraz Faktura) pojawiły się odpowiednie rozwiązania. 

System wyposażono także w nową funkcjonalność, która pozwala uzyskiwać bieżące informacje o finansach i procesach biznesowych. Symfonia prezentuje dane w formie gotowych, predefiniowanych wykresów, raportów i zestawień. Użytkownicy mogą też tworzyć własne zestawienia. Nowa funkcjonalność oferowana jest w rozszerzonej wersji Systemu Symfonia 2014, oznaczonej jako Pro i jest dodatkowo płatna.
 
W Symfonii 2014 pojawiły się również inne zmiany: m.in. opcja do tzw. odwróconego obciążenia VAT (w obrocie stalą, złomem i odpadami). W Symfonii Finanse i Księgowość 2014 rozwinięto mechanizmy kontroli rozrachunków pod kątem wykorzystania ulgi na złe długi. W Symfonii Handel 2014 pojawiły się zmiany w fiskalizacji sprzedaży (umieszczanie rabatów i narzutów na paragonach, zmiana mechanizmu w uproszczonej dokumentacji fiskalnej). Podobne zmiany udostępniono w Symfonii Faktura 2014, w której dodatkowo pojawiła się możliwość umieszczania na fakturach daty dostawy lub świadczenia usługi.

Jeśli firma ma wykupiony abonament (Symfopakiet), aktualizację Systemu Symfonia otrzymuje za darmo. Informacje o programach i cenniki można znaleźć tutaj.