Fairsail to młoda, ale dynamicznie rozwijająca się firma brytyjska. W ciągu ostatnich trzech lat zwiększyła przychody z 1 mln do 10 mln GBP (ok. 12,5 mln USD), pozyskując w tym czasie ponad 140 tys. użytkowników z 20 krajów. Jej flagowym produktem jest osadzone w chmurze rozwiązanie z zakresu miękkiego HR, oferujące kompleksowe wsparcie zarządzania pracownikami. System funkcjonuje w wielu brytyjskich firmach, m.in. w Sage.

“Rozwijając ofertę o produkty Fairsail udostępniamy naszym klientom rozwiązanie umożliwiające integrację szerokiego spektrum działań z obszaru HR – od poszukiwania talentów do analiz kadrowych. W jednym systemie zamykamy rekrutację, zatrudnienie, utrzymanie i rozwój utalentowanych pracowników” – mówi Stephen Kelly, dyrektor generalny Sage.  

“Ta inwestycja niewątpliwie pomoże nam ugruntować pozycję lidera na rynku rozwiązań HR. Perspektywa komercjalizacji produktów Fairsail w Polsce otwiera przed firmami wyższego segmentu możliwość korzystania z najnowocześniejszego hybrydowego narzędzia do kompleksowej obsługi kwestii pracowniczych” – tłumaczy Piotr Ciski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Sage. W najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie alternatywnego rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw.