S4E pozostanie niezależną spółką i będzie kontynuować działalność pod własną marką – informuje krakowski VAD. Został przejęty 1 lipca br. przez grupę Also w ramach transakcji zakupu przedsiębiorstwa ABC Data. S4E był jej spółką zależną.

“Produkty, rozwiązania i usługi z oferty Also będą idealnym uzupełnieniem naszego portfolio”, – przekonuje Roman Durka, dyrektor zarządzający S4E, który w kwietniu br. przejął stery spółki. Zapewnia, że dzięki wsparciu grupy Also spółka może poszerzać ofertę i realizować projekty nawet dla największych korporacji i instytucji w Europie.

W ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy S4E dokonał prawie 120 wdrożeń w oparciu o rozwiązania takich producentów, jak Dell EMC, CommVault czy Huawei.

„Przejęcie S4E wpisuje się w strategię grupy Also polegającą na wzmacnianiu naszej pozycji jako innowacyjnego dystrybutora IT i dostawcy technologii na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej” – wyjaśnia Hanna Osetek-Pasquet, Chief Customer Officer w Also Polska.

W II kw. 2019 r. S4E wypracowało 33,3 mln zł przychodów, o ponad 50 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub.r. Spółka miała 1 mln zł straty netto, co oznacza poprawę wobec ub.r., gdy wynik był 2,6 mln zł na minusie.