S4E: półrocze na plusie, spadek w II kwartale
VAD podsumował wyniki I półrocza 2025.
Większa sprzedaż rozwiązań Commvault i Hitachi pomogła S4E zwiększyć przychody.
W II kw. 2025 roku przychody S4E nieznaczne zmniejszyły się wobec analogicznego okresu ub.r., o 3,9 proc., do 104 mln zł. Zysk netto spadł natomiast o 18,7 proc., do 1,8 mln zł, przy marży brutto na sprzedaży 6,5 proc., czyli takiej jak w I kw. 2025 r.
W I półroczu 2025 roku dystrybutor odnotował wzrost przychodów o 2,5 proc., do 188,1 mln zł. Został on osiągnięty dzięki zwiększonej sprzedaży rozwiązań Commvault i Hitachi.
Zysk przed opodatkowaniem w I półroczu 2025 roku wyniósł 4,25 mln zł i był o 18,4 proc. wyższy wobec analogicznego okresu ub.r. W osiągnięciu dobrego wyniku pomógł znaczny wzrost zysku (+182 proc. r/r) w I kw. 2025.
W kolejnych kwartałach S4E planuje kontynuować stabilny wzrost przychodów i zysku – zapowiada zarząd w sprawozdaniu finansowym.
Sprawozdanie z całkowitych dochodów S4E za II kw. 2025 roku

Podobne aktualności
S4E zwiększył zysk o ponad 100 proc.
VAD z Grupy Also odnotował znacząco wyższą sprzedaż i zysk w I kw. 2026 r. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.
S4E: 515 mln zł przychodów, zysk w górę o 21 proc.
W 2025 roku VAD z Grupy Also zwiększył sprzedaż rozwiązań Dell Technologies, Commvault i Hitachi Vantara.
